Informacje

Rozwiązanie konfliktu wokół TK można wypracować tylko w Polsce

Wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej, Frans Timmermans, zadeklarował gotowość KE do wsparcia wszystkich stron konfliktu wokół Trybunału Konstytucyjnego w wypracowaniu kompromisu. – Zgadzam się, że rozwiązanie konfliktu wokół TK można wypracować tylko w Polsce – powiedział.

Fot. Wikimedia Commons

Fot. Wikimedia Commons

– Polska jest bardzo ważnym krajem członkowskim UE i ma wiodącą rolę do odegrania w UE i myślę, że doprowadzenie tego konfliktu do końca uwolni pewne siły Polski, które można wykorzystać z korzyścią dla UE. Będę kontynuował ten dialog, jestem pewien, że ten dialog bardzo niedługo już dobiegnie do końca, ponieważ problem będzie rozwiązany – powiedział wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej, Frans Timmermans, po spotkaniu z Beatą Szydło w Warszawie.

Timmermans z aprobatą odniósł się do zaangażowania polskiego rządu w działania mające na celu rozwiązanie konfliktu oraz wypracowanie kompromisu.

– My ze swojej strony zrobimy wszystko, co w naszej mocy, żeby pomóc. W pełni zgadzam się z panią premier, która powiedziała, że to jest wewnętrzny problem Polski, którego rozwiązanie można wypracować tylko w Polsce – podkreślał wiceszef KE.

Źródło: deon.pl

 

Komentarze - Facebook

Komentarze
To Top