Informacje

KE: Trwa konstruktywny dialog z Polską

Komisja Europejska oświadczyła, że prowadzi konstruktywny dialog z Polską. Dialog ten dotyczy kwestii Trybunału Konstytucyjnego.

Komisja prowadzi od 13 stycznia konstruktywny dialog z polskimi władzami na temat sytuacji wokół Trybunału Konstytucyjnego. Ten dialog trwa w tym momencie – powiedział w czwartek rzecznik KE Margaritis Schinas na konferencji prasowej w Brukseli.

Jak dodał, zachęcającym sygnałem jest to, że „w Polsce już rozpoczął się polityczny proces, zakładający dialog pomiędzy partiami politycznymi”. – Komisja ma nadzieję, że poprzez ten proces to sami Polacy zajmą się problemami, na które wskazaliśmy w projekcie opinii – powiedział Schinas.

Obecnie KE ma zastrzeżenia do sposobu mianowania sędziów i wykonywania wyroków Trybunału Konstytucyjnego. Rzecznik rządu Rafał Bochenek mówił w czwartek dziennikarzom: Nieustannie jesteśmy w dialogu z Komisją Europejską z urzędnikami UE. Zależy nam na tym, żeby doprowadzić do rozwiązań legislacyjnych, które będą satysfakcjonujące dla opozycji, dla nas i dla KE.

Źródło: Polskie Radio

Komentarze - Facebook

Komentarze
To Top