Informacje

Bartłomiej Sienkiewicz przed Trybunałem Stanu?

Rozpoczęła się zbiórka podpisów o postawienie Bartłomieja Sienkiewicza przed Trybunałem Stanu. Inicjatorem tej akcji jest Ruch Narodowy.

Fot. Facebook

Fot. Facebook

Ruch Narodowy zwrócił się do władz PIS-u, aby umożliwili oni swoim posłom podpisanie wniosku o postawienie Bartłomieja Sienkiewicza przed Trybunałem Stanu.

Prezes Ruchu Narodowego, podczas wczorajszej konferencji prasowej stwierdził , że – To, co działo się pod rządami PO, zasługuje na bardzo surowy osąd, również polityczny. Winnicki zauważył, że po  1989 roku żaden polityk nie poniósł odpowiedzialności za swoje działania. Zdaniem posła, dokonania Bartłomieja Sienkiewicza, kwalifikują go, aby za swoją działalność poniósł konsekwencje.

We wniosku postawiono konkretne zarzuty wobec byłego ministra. Bartłomiejowi Sienkiewiczowi zarzucono m.in. zlecanie ABW prowadzenie bezprawnych działań inwigilacyjnych wobec organizatorów i uczestników legalnych zgromadzeń publicznych o charakterze narodowym i katolickim, zlecanie służbom specjalnym prowadzenia bezprawnych działań inwigilacyjnych wobec dziennikarzy, dopuszczenie do rewizji w redakcji „Wprost”.

Źródło: Telewizja Republika, prawy.pl

Komentarze - Facebook

Komentarze
To Top