Opinie, Analizy i Wywiady

„Wzrośnie podziemie aborcyjne”. „Proszę zawiadamiać prokuraturę”. Dyskusja Jurek-Czarzasty

Fot. Flickr

Jeśli chcecie wszystkie kobiety, biedne szczególnie, bo te bogate sobie dadzą radę, skazać na takie rzeczy… w imieniu kobiet to mówię – oskarżał lider SLD Włodzimierz Czarzasty zwolenników pełnej prawnej ochrony życia. – Niech pan nie mówi w imieniu kobiet, bo ja mam w domu więcej kobiet niż mężczyzn i pan nie ma od nich żadnego mandatu – ripostował prezes Prawicy Rzeczypospolitej Marek Jurek. Do gorącej dyskusji na temat życia doszło w programie „Fakty po Faktach” w TVN 24.

Włodzimierz Czarzasty zarzucał również, że w przypadku wprowadzenia pełnej prawnej ochrony życia wzrośnie przestępczość aborcyjna. – Jeśli pan przewodniczący Czarzasty zna przypadki przestępczości aborcyjnej, bo jeśli ja będę znał to będę natychmiast zawiadamiał prokuraturę, to proszę natychmiast zawiadomić o tych przypadkach, bo w przeciwnym wypadku pan ukrywa przestępstwo – powiedział natomiast Marek Jurek. – Ja pamiętam czasy, za rządów formacji pana przewodniczącego Czarzastego, kiedy byli atakowani prokuratorzy czy policjanci, którzy przeciwdziałali przestępczości aborcyjnej. Mam nadzieję, że środowisko pana przewodniczącego tych przypadków nie ukrywa, więc jeżeli pan zna przypadki przestępczości to proszę o nich zawiadamiać – stwierdził poseł Parlamentu Europejskiego.

To nie jest kwestia całkowitego zakazu aborcji, tylko każdorazowo dziecka poczętego, bo to co pan nazywa całkowitym zakazem, to się składa z x przypadków konkretnych istnień ludzkich, takich jak Wiktor (z Madalińskiego), takich jak Julia (Tysiąc) – podkreślił Marek Jurek. Propozycje zmian w prawie zaproponowane przez komitet obywatelski określił „polepszeniem prawa”, podczas gdy prowadzący program Grzegorz Kajdanowicz oraz Włodzimierz Czarzasty mówili o „zaostrzeniu prawa”. – Będziecie zmuszali kobiety do tego, żeby urodziły dzieci niechciane i łatwo jest je zmusić, natomiast potem tymi dziećmi proszę pana nikt się nie chce zająć – mówił Czarzasty. Marek Jurek skomentował słowa przewodniczącego SLD jako „jawne podżeganie do złamania prawa” podkreślając, że już obecne prawo chroni z zasady życie ludzkie na każdym jego etapie.

Mam nadzieję, że pan nie będzie powtarzał za politykiem, który wykrzykiwał w parlamencie: „To nie oni będą się opiekowali tymi nieszczęsnymi istotami, to społeczeństwo. Więc niech nie pouczają” – stwierdził Marek Jurek. – Wie pan, kto to mówił? – zapytał. – Kaczyński? – strzelił Włodzimierz Czarzasty.  – Adolf Hitler – odparł Marek Jurek.

Jeżeli mamy do czynienia z sytuacją tragiczną – jest dziecko, które jest zagrożone śmiercią, jest matka, która jest w niezwykle trudnej sytuacji, to te przypadki, o których panowie mówicie, to są przypadki, które statystycznie biorąc zdarzają się raz na kilkanaście miesięcy. Państwo polskie stać na to, żeby tej kobiecie zaproponować co innego, niż zabicie dziecka, żeby zaproponować nawet paroletnią opiekę psychologiczną i odszkodowanie, które w ostatecznym rozrachunku powinno spadać na sprawcę takiego nieszczęścia, ale żeby nie odmawiać temu dziecku, które żyje, prawa do życia – powiedział Marek Jurek.

Komentarze - Facebook

Komentarze
To Top