Opinie, Analizy i Wywiady

Girzyński: Nie powinniśmy poprzestać na kompromisie. Życie jest wartością nadrzędną

To czy prawica będzie w Polsce rządziła po zakończeniu tej kadencji parlamentu, czy nie będzie rządziła, nie ma kompletnie związku z tym czy w sprawie ochrony życia będzie zachowany tzw. kompromis czy nie. To ma związek z tym jakie będą skutki ekonomiczne pracy tego rządu. I tylko z tego będzie ten rząd rozliczany – uważa były poseł dr Zbigniew Girzyński.

Fot. Lukas Plewnia/polen-heute.de

Fot. Lukas Plewnia/polen-heute.de

Jeżeli ktokolwiek na to liczy, że po lewej stronie jest coś takiego jak umiar, otwarcie na kompromis, jak samoograniczenie – to się myli. Błędem europejskiej prawicy jest to, że nie wykorzystuje sytuacji, w której sprawuje władzę. Proszę zwrócić uwagę na to, że gdy w Hiszpanii doszedł do władzy Zapatero, to wywrócił konstrukcję społeczną tego państwa. Zalegalizował związki homoseksualne, aborcję. Potem do władzy doszła prawica. Czy premier Mariano Rajoy zrobił coś z tą sprawą? Czy wprowadził zmiany w drugą stronę? Nie. Czy lewica to doceniła? Nie. Za chwilę do władzy dojdzie tam jeszcze bardziej skrajne środowisko, czyli partia Podemos, w swojej skrajności jeszcze silniejsza niż socjaliści. Jeżeli się sprawuje władzę nie należy oglądać się wstecz tylko budować twarde zasady, a nie być drobnym koniunkturalistą. Tacy ludzie nie zmieniają rzeczywistości. Mogą tylko dbać o własne stołki, startując z takiej czy innej partii – podkreśla w wywiadzie dla wpolityce.pl. – Nie podzielam tego optymizmu i dobrego zdania o środowiskach lewicowych. Ani w Polsce, ani w żadnym innym kraju – stwierdza.

Jeżeli sprawuje się władze i ma się stosowną większość, to należy ją wykorzystać. Po pierwsze, do zaprowadzenia odpowiednich rozwiązań o charakterze prawnym, takich, które są zgodne z prawem naturalnym i prawem boskim. To czy prawica będzie w Polsce rządziła po zakończeniu tej kadencji parlamentu, czy nie będzie rządziła, nie ma kompletnie związku z tym czy w sprawie ochrony życia będzie zachowany tzw. kompromis czy nie. To ma związek z tym jakie będą skutki ekonomiczne pracy tego rządu. I tylko z tego będzie ten rząd rozliczany – uważa dr Girzyński.

Nie widzi on także w podejmowaniu tematu pełnej prawnej ochrony życia dodatkowego, większego niż zwykle, zagrożenia dla Kościoła. – Będą atakować Kościół, budować spiralę nienawiści także i z innych powodów. Jeżeli nie będzie ruchu w tę stronę, to po dojściu do władzy będą otwierali drogę do eutanazji czy w innych obszarach – podkreśla. Nie wierzy on także w ideowość posłów Platformy Obywatelskiej. Jego zdaniem w przypadku, gdyby do władzy w Polsce doszli tacy ludzie, jak Zandberg czy Palikot to niezależnie od tego, co zrobi rząd PiS, oni zrealizowaliby swoje założenia – „aborcję na życzenie, imigrantów na każdym kroku, islamistów na każdej ulicy i eutanazję dla tych Polaków, którzy naiwnie uwierzą, że te środowiska się same ograniczą”.

Komentarze - Facebook

Komentarze
To Top