Opinie, Analizy i Wywiady

„DudaPomoc po Poznańsku”

Hasło „DudaPomocy”, a więc pomocy prawnej osobom w potrzebie, zostało sformułowane w czasie kampanii prezydenckiej przez Andrzeja Dudę. Spotkało się z pozytywnym przyjęciem przez Polaków krytycznie odnoszących się do źle funkcjonujących elementów wymiaru sprawiedliwości, a nierzadko wręcz przez niego pokrzywdzonych. Skalę problemu pokazuje niedawny sondaż telewizyjny, w którym 95% uczestników negatywnie oceniło działanie polskich sądów, prokuratury, komorników czyli szeroko rozumianego wymiaru sprawiedliwości.

Fot. Pixabay

Fot. Pixabay

„DudaPomoc po Poznańsku” jest inicjatywą lokalną zainspirowaną hasłem z kampanii prezydenckiej. Działa w Poznaniu i Powiecie Poznańskim. Działalność koncentruje się na interwencji, a w szczególności na udzielaniu wsparcia w sprawach, gdzie widoczna jest krzywda ludzka i niesprawiedliwe traktowanie przez orany stosujące prawo. Celem jest również niesienie pomocy osobom, które z przyczyn ekonomicznych nie mogą skorzystać z płatnych usług profesjonalnych pełnomocników procesowych. Wszystkie sprawy są rejestrowane oraz analizowane pod kątem możliwości udzielenia natychmiastowej pomocy, a osoba zgłaszająca uzyskuje wskazania dotyczące możliwości dalszego postępowania w sprawie.

Porady udzielane są bezpłatnie. Inicjatywa oparta jest o zasadę wolontariatu, a więc dobrowolnej i bezpłatnej pracy świadczonej bezinteresownie przez radców prawnych, adwokatów oraz doktorów prawa. Powstała z inicjatywy posła Bartłomieja Wróblewskiego, a biura działają w Poznaniu i Powiecie Poznańskim przy jego biurach poselskich. Obecnie działa sześć takich punktów, w Poznaniu, Buku, Koziegłowach, Luboniu, Swarzędzu oraz Tarnowie Podgórnym. „DudaPomoc po Poznańsku” ma charakter społeczny i nie korzysta ze wsparcia finansowego instytucji publicznych.

Drugim projektem, w ramach którego wspieramy mieszkańców Poznania i Powiatu Poznańskiego jest „Dasz Radę. Doradztwo dla poszukujących pracy”. Jest to odpowiedź na trudności w znalezieniu (satysfakcjonującej) pracy, który dotyka wielu z Poznaniaków. Celem doradztwa jest ukierunkowanie osób szukających zatrudnienia, w następujących formach: (1) jak się przygotować i gdzie szukać pracy, (2) jak napisać CV i list motywacyjny, (3) jak dobrze wypaść na rozmowie kwalifikacyjnej. Porady udzielane są bezpłatnie. Działa w oparciu o zasadę wolontariatu, a więc dobrowolnej i bezpłatnej pracy świadczonej bezinteresownie przez profesjonalnego headhuntera
i specjalistę z zakresu rekrutacji.

Więcej informacji dotyczących „DudaPomocy po Poznańsku” oraz „Dasz Radę. Doradztwa dla poszukujących pracy” na: www.bartlomiejwroblewski.pl oraz www.fb.com/DudaPomocPoPoznansku.

Informacja prasowa nadesłana przez pana posła Bartłomieja Wróblewskiego.

Komentarze - Facebook

Komentarze
To Top