Informacje

Ze wzrostem imigracji wzrosła przestępczość – przyznaje potajemnie niemiecka policja

Spiegel Online dotarł do tajnego raportu niemieckiej policji, z którego jasno wynika, że imigracja powoduje wzrost przestępczości. Imigranci popełniają różne typy przestępstw, od drobnych wykroczeń po morderstwa.

kajdanki, przestępczość

Fot. Pixabay

Jak podaje portal Spiegel Online, wysocy rangą policjanci niemieccy, zarówno na szczeblu federalnym jak i krajów związkowych mają na uwadze możliwość poważnego zagrożenia bezpieczeństwa w związku z napływem dużej liczby imigrantów. „Imigracja prowadzi do wzrostu przestępczości” – piszą dosłownie w tajnym raporcie.

Z jednej strony mamy do czynienia z większą liczba przypadków gwałtów i napaści seksualnych, napadów rabunkowych, kradzieży, a także handlu narkotykami. Z drugiej strony natomiast, policja obawia się, że dojdzie do dalszej eskalacji  napaści na imigrantów oraz ośrodki zakwaterowania uchodźców.

Spiegel Online podaje, że w Niemczech już od kilku miesięcy trwają próby oszacowania wpływu imigrantów na wzrost liczby przestępstw. Zajmuje się tym Federalny Urząd ds. Kryminalnych, jednak nie wszystkie kraje związkowe chcą brać w tym czynny udział. Powoduje to, że nie wszyscy imigranci objęci są obserwacją.

Wg raportów o których pisze Spiegel OnlineI imigranci popełnili ponad 200 tysięcy przestępstw. W większości chodzi o przypadki naruszeń mienia, kradzieży i fałszerstw. 18 proc. to czyny takie jak fizyczna napaść, groźby lub wymuszenia. Niespełna procent popełnionych przestępstw stanowią przestępstwa na tle seksualnym. To oznacza, że było ich blisko 2000. Pojawiły się również morderstwa, a także próby zabójstwa. Tych ostatnich migranci popełnili 240.

Jak wynika z raportu, w związku z napływem imigrantów policjanci mają znacznie więcej pracy. Tylko w Nadrenii Północnej-Westfalii w ciągu roku policja musiała interweniować ponad 90 tys. podczas, gdy ośrodków jest 314. Oznacza to, że niemal w każdym ośrodku prawie codziennie dochodziło do zdarzeń, które wymagały wezwania policji.

Policja zauważa również radykalizację postaw wśród imigrantów. Niemcy już a jesieni ostrzegali o kontaktach salafitów z imigrantami. Młodzi uchodźcy, którzy często bez żadnej opieki przyjeżdżają do Europy są bardzo łatwym celem dla radykalnych muzułmanów, którzy mogą wciągać młodych imigrantów w szeregi komórek terrorystycznych. O tym zagrożeniu już jesienią ubiegłego roku informował Urządu Ochrony Konstytucji w Niemczech. O czym więcej można przeczytać tutaj.

Komentarze - Facebook

Komentarze
To Top