Informacje

Rosja: Katastrofa Boeinga 737-800

Dziś, w sobotę 19 marca, w Rostowie nad Donem rozbił się Boeing 737-800, samolot linii lotniczych Fly Dubai. Zginęło ponad 60 osób, w tym 55 pasażerów.

Samolot

Fot. Pixabay

W Rostowie nad Donem, na południu Rosji, nad ranem rozbił się samolot linii lotniczych Fly Dubai. Do katastrofy doszło podczas próby lądowania. Przyczyniły się do niej prawdopodobnie złe warunki atmosferyczne. Pilot dwukrotnie podejmował próbę lądowania, jednakże za drugim razem zahaczył o ziemię, ok. 100 metrów przed pasem startowym. Samolot stanął w ogniu.

Na pokładzie samolotu znajdowali się przede wszystkim obywatele Rosji i Ukrainy oraz jedenastu obcokrajowców.

„Zgodnie z Załącznikiem 13. do Konwencji o międzynarodowym lotnictwie cywilnym ICAO i regulacjami dot. badania przyczyn zdarzeń lotniczych Federacji Rosyjskiej Międzypaństwowy Komitet Lotniczy MAK, jako niezależna organizacja międzynarodowa, powołał komisję, składającą się z wiodących specjalistów ds. badania katastrof lotniczych. Komisja przystąpiła do pracy. W najbliższym czasie do prac komisji dołączą eksperci ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich – państwa, w którym zarejestrowano i użytkowano maszynę, Stanów Zjednoczonych – państwa producenta samolotu, oraz Francji – państwa producenta silników samolotu” – poinformował Międzypaństwowy Komitet Lotniczy MAK.

Źródło: pch24.pl, tvn24.pl

 

Komentarze - Facebook

Komentarze
To Top