Informacje

Bruksela: głosy Martina Schulza i Victora Orbana

W czwartek, podczas spotkania przedstawicieli państw UE z szefem Parlamentu Europejskiego, Martin Schulz wezwał polski rząd do naprawienia błędów wynikłych z ostatnich reform związanych z funkcjonowaniem TK.

17 marca odbyło się spotkanie Martina Schulza z przedstawicielami państw Wspólnoty, w którym wzięła udział również polska premier, Beata Szydło. Szef Parlamentu Europejskiego poruszył kwestię zmian legislacyjnych w ustawie o Trybunale Konstytucyjnym oraz późniejszych zawirowań, m. in. niepublikacji wyroku trybunału z dnia 9 marca br.

– W imieniu Parlamentu Europejskiego wzywamy polski rząd, by znalazł drogę wyjścia z obecnego impasu i zaangażował się w debatę, by naprawić błędy w ostatnich reformach – mówił Schulz. – Bez wątpienia potrzebujemy silnej i demokratycznej Polski, dlatego jesteśmy szczególnie zaniepokojeni ostatnimi wydarzeniami w Polsce.

Szef PE dodał również, że liczy na współpracę z Komisją Europejską, która to miałaby sprawdzić, czy zalecenia zawarte w opinii Komisji Weneckiej są przez Polskę wcielane w życie.

Głos w obronie interesów Polski ponownie zabrał Victor Orban.

– Podstawową zasadą jest to, że podwójne standardy nie mogą być akceptowane w Unii Europejskiej. I ten podwójny standard był przeciwko Polsce i to się nam po prostu nie podoba. Wymaganie czegoś, czego inni nie wypełniają jest nieuczciwe. Uczciwość jest ważna. Więcej szacunku dla Polski – powiedział premier Węgier.

Źródło: fronda.pl

 

Komentarze - Facebook

Komentarze
To Top