Informacje

Sprzedaż długu za 6 miliardów

Zgodnie z komunikatem Ministerstwa Finansów, rząd sprzedał obligacje Skarbu Państwa na kwotę 6 mld złotych. Była to już czwarta taka sprzedaż w tym roku.

Banknoty o różnych nominałach. Fot. Pixabay.com

Fot. Pixabay.com

Jak czytamy na stronie MF, w czwartek 18 lutego br. przeprowadzona została aukcja, na której sprzedano polskie obligacje. Pomimo ciągle pojawiających się negatywnych opinii o Polsce, do aukcji stanęła duża liczba chętnych.

Według oficjalnych informacji podawanych przez MF, popyt na polskie obligacje wynosił 12 mld zł. Oznacza to, że inwestorzy byli wstanie wydać na zakup obligacji właśnie taką kwotę. Rząd sprzedał obligacje na łączną kwotę 6 mld zł. (sprzedano obligacje typu PS0421 za 4 mld 335 mln zł i obligacje typu WZ0120 za 1 mld 665 mln zł).

Nie była to pierwsza taka aukcja w tym roku. Wcześniej podobne przeprowadzono 7 stycznia (sprzedano obligacje za 4,56 mld zł), 28 stycznia (sprzedano obligacje za 8,07 mld zł) oraz 4 lutego (sprzedano wówczas obligacje za 1,5 mld zł). Oznacza to, że od początku roku MF powiększyło zadłużenie naszego budżetu o 20,13 mld zł.

Źródło: niewygodne.info.pl

Komentarze - Facebook

Komentarze
To Top