Informacje

Prezes RN straci mandat poselski?

Decyzją warszawskiego sądu Robert Winnicki, poseł na sejm Ruchu Kukiz’15 i prezes Ruchu Narodowego oraz Artur Zawisza, inny z liderów RN zostali skazani za rzekome podżeganie do stosowania przemocy wobec policji w trakcie jednej z demonstracji antyrządowych w 2014 roku. W momencie uprawomocnienia się wyroku poseł Winnicki straci mandat poselski.

Fot. Facebook

Fot. Facebook

Zgodnie z orzeczeniem warszawskiego sądu, liderzy RN – Artur Zawisza i Robert Winnicki zostają skazani za nawoływanie do stosowania przemocy wobec policji, która uniemożliwiała demonstrującym wtargnięcie na teren Sejmu. Jak podaje sąd, zdarzenie miało miejsce w czerwcu 2014 r. Tam też Winnicki miał rzekomo nawoływać manifestujących do przerwania kordonu funkcjonariuszy.

Liderzy Ruchu Narodowego zostali obarczeni kara grzywny, w wysokości: Robert Winnicki 2250 zł, Artur Zawisza 2000 zł.

Zgodnie z prawem, wraz z uprawomocnieniem się wyroku skazującego za przestępstwo umyślnie ścigane z oskarżenia publicznego Robert Winnicki straci mandat posła.

Oskarżeni zapowiedzieli odwołanie się do wyroku.

 – Bolek Bolkiem a tymczasem zapadły wyroki w sprawie afery taśmowej. Konkretnie – wyroki za manifestacje antyrządowe Ruchu Narodowego, które organizowaliśmy po wybuchu afery taśmowej. Jako jedyni wyprowadziliśmy wtedy ludzi na ulicę, domagając się dymisji rządu Tuska, Sienkiewicza i spółki. Wśród skazanych – m.in. Artur Zawisza i ja. Od wyroków będziemy składać apelacje  stwierdził poseł Winnicki.

Źródło: pikio.pl, polskaniepodległa.pl

Komentarze - Facebook

Komentarze
To Top