Opinie, Analizy i Wywiady

Korwin-Mikke: Nie potrzebujemy bandy polityków decydujących o homoseksualistach w Kirgistanie i gorylach w Kongo

– Potrzebujemy Schengen, potrzebujemy Europejskiego Obszaru Gospodarczego, ale nie potrzebujemy bandy polityków i biurokratów decydujących o homoseksualistach w Kirgistanie i gorylach w Kongo. Gdyby Brytyjczycy usłyszeli tę dyskusję, 90% głosowałoby za Brexitem – powiedział Janusz Korwin-Mikke podczas debaty w Parlamencie Europejskim na temat ostatniego posiedzenia Rady Europejskiej.

Fot. Adrian Grycuk

Fot. Adrian Grycuk

Liczę, że Zjednoczone Królestwo wystąpi z Unii Europejskiej, wróci do Europejskiego Stowarzyszenia Wolnego Handlu, a w ślad za nim pójdą Czechy, Polska, Słowacja, Węgry i inne miłujące wolność kraje. A poza tym sądzę, że Unia Europejska musi zostać zniszczona – stwierdził lider partii KORWiN.

Bezpośrednio po zakończeniu wypowiedzi polskiego posła do PE, pytanie w jego stronę skierował deputowany z grupy Europa Narodów i Wolności, Gianluca Buonanno. Chciał się dowiedzieć, co by zrobił dla Europy jako pierwsze Korwin-Mikke, gdyby mógł w tej chwili zastąpić Tuska albo Junckera. – Ogłosiłbym koniec Unii Europejskiej – odpowiedział były kandydat na Prezydenta RP.

Komentarze - Facebook

Komentarze
To Top