Informacje

SLD ma nowego szefa

Dziś odbyła się druga tura wewnątrzpartyjnych wyborów na przewodniczącego SLD. Wyścig na to stanowisko wygrał Włodzimierz Czarzasty. Jego rywalem w tej turze był Jerzy Wenderlich.

Fot.: Wikimedia Commons

Fot.: Wikimedia Commons

Włodzimierz Czarzasty zastąpi Leszka Millera na stanowisku szefa partii. Były premier funkcję tę pełnił od 2011 roku. Dotychczasowy przewodniczący SLD o swojej rezygnacji poinformował w maju, po przegranych wyborach prezydenckich, w których popierana przez niego Magdalena Ogórek uzyskała 2,38% głosów. Warto dodać że owa kandydatura spotkała się z nieprzychylnością wśród członków partii.

Pierwsza tura wyborów odbyła się w ubiegłą sobotę. Startowało w niej 10 kandydatów: Włodzimierz Czarzasty, Krzysztof Gawkowski, Michał Huzarski, Adam Kępiński, Tomasz Nesterowicz, Piotr Rączkowski, Joanna Senyszyn, Dariusz Szczotkowski, Jerzy Wenderlich oraz Zbigniew Zaborowski. Wówczas najlepszy wynik, bo 38% głosów uzyskał Czarzasty, a drugi Wenderlich z 25% poparciem.

Nowy Szef partii popierany był przez ustępującego z tej funkcji Leszka Millera. Zwycięzca dzisiejszych wyborów uznawany jest za kandydata kontynuacji. Podczas kampanii występował z hasłem konsolidacji partii. Przekonywał rónież, że sojusz jest po to, żeby współpracować z innymi podmiotami polskiej lewicy.

Do tej pory Włodzimierz Czarzasty był szefem mazowieckich struktur partii. Od wielu lat jest również szefem stowarzyszenia „Ordynacka”, które skupia byłych działaczy Zrzeszenia Studentów Polskich.  Czarzasty był sekretarzem KRRiT w latach 2000-2004, wcześniej natomiast członkiem ZSP, a także PZPR w latach 1985-1990.

Źródła: tvp.info, telewizjarepublika.pl

Komentarze - Facebook

Komentarze
To Top