Opinie, Analizy i Wywiady

Kukiz do PO i PiS: Wy się licytujecie kto bardziej zgwałcił, a gwałt jest gwałt

W sprawie Trybunału, wy się licytujecie kto bardziej zgwałcił, a gwałt jest gwałt. Dlatego trzeba zrobić opcję zerową z TK i wybrać całkowicie inny trybunał – powiedział dziś rano w Radiu Zet Paweł Kukiz.

Nowelizację Konstytucji RP, tzw. opcję zerową o której wspomniał Paweł Kukiz, jego klub zaproponował już miesiąc temu. Poparli ją posłowie PiS, a odmienne zdanie wyrazili przedstawiciele m.in. PSL.

W programie poruszono także temat „donoszenia” na Polskę do instytucji unijnych. – I jedni, i drudzy mają takie same zasługi! Przy wyborach samorządowych mieliśmy taki sam postulat arbitrażu UE – stwierdził były kandydat na Prezydenta RP. Do sprawy odniósł się także prezydencki minister Krzysztof Szczerski. – Unii nie stać dziś na kolejny kryzys, na konflikt z Polską. To sztuczny konflikt. Unia ma bardzo wiele problemów. I o tym będzie mówił również jutro prezydent w Brukseli. Tylko nieodpowiedzialni politycy europejscy będą nakręcać konflikt Komisji Europejskiej z Polską – powiedział.

Paweł Kukiz odniósł się także do ostatniego obniżenia oceny Polski przez agencję Standard & Poor’s, przy czym zwrócił także uwagę na rosnące zadłużenie państwa. – Wiarygodność agencji ratingowych jest podobna do wiarygodności sondażowni. Nie zmienia to faktu, że PiS kontynuuje politykę zadłużania państwa. Mamy deficyt na poziomie 55 mld zł. Te działania mogą doprowadzić do dramatycznej sytuacji. Polska potrzebuje rewolucji gospodarczej, odpodatkowania pracy. Trzeba dać możliwości rozwoju drobnej przedsiębiorczości. Pieniądze muszą zostać w kieszeniach podatników. Budżet państwa idzie w złą stronę – powiedział lider Kukiz’15.

Źródło: 300polityka.pl

Komentarze - Facebook

Komentarze
To Top