Informacje

Burmistrz Kolonii broni uchodźców przed tamtejszymi kobietami

Nie cichną echa Sylwestrowej nocy w Niemczech. To właśnie wtedy, gdy witano Nowy Rok, część imigrantów postanowiła uczcić to na własny sposób. W kilku niemieckich miastach usiłowano zgwałcić lub zgwałcono nawet kilkaset kobiet.

Fot. Wikimedia Commons

Fot. Wikimedia Commons

Cała sprawa wyszła dopiero kilka dni po Sylwestrze. Po pierwszej informacji, że taka sytuacja miała miejsce, co chwilę okazywało się, że także w innych Niemieckich miastach uchodźcy witali Nowy Rok na swój sposób. Początkowo politycy nie komentowali zajścia, jednak teraz zaczynają zabierać głos.

W tej sprawie wypowiedziała się m. in. Hanriette Reker – burmistrz Kolonii, znana z proimigranckich postaw. Podczas specjalnej konferencji prasowej mówiła, że kobiety powinny być lepiej przygotowane. Natomiast imigrantom należy wytłumaczyć fakt, że zachowanie młodych europejek jest wyrazem radości, a nie seksualnym wyzwaniem. „Musimy wytłumaczyć koloński karnawał [jego znaczenie] ludziom innych kultur , tak by radosne zachowania nie były mylone z dostępnością seksualną” – powiedziała.

Niemiecka polityk sugerowała również, że kobiety które padły ofiarą przestępstw na tle seksualnym, również gwałtów, same sobie zawiniły. Burmistrz  uważa, że powinny „zostać zastosowane odpowiednie środki prewencyjne”, jak doprecyzowała chodzi tu m. in. o zachowanie kobiet w czasie karnawału. Co więcej wg Reker kobiety powinny być lepiej przygotowane na takie okoliczności. Poinformowała również, ze w sieci zamieszczony zostanie specjalny filmik dla młodych kobiet,  a także wyraziła niezadowolenie z faktu, że pokrzywdzone nie zgłaszały faktu na policję, gdyż „obawiały się kradzieży smartfonów”.

Podczas swojej konferencji burmistrz Kolonii nie odniosła się w żaden sposób do faktu, że sprawcami przestępstw byli w głównej mierze uchodźcy z Afryki północnej, co potwierdziła m. in. miejscowa policja. Jednak proimigrancka polityk nie zamierza łączyć Sylwestrowych napaści z napływem migrantów do Europy.

Źródło: kresy.pl

Komentarze - Facebook

Komentarze
To Top