Opinie, Analizy i Wywiady

Słusznie nagrodzony Bronisław Komorowski

Człowiek nazywający kobiety kaszalotami został przez kobiety nagrodzony. Bronisław Komorowski, bo o nim mowa, otrzymał dziś z rąk Jolanty Kwaśniewskiej nagrodę za zaangażowanie na rzecz działania przeciwko przemocy wobec kobiet.  Nagroda Białej Wstążki została wręczona byłemu prezydentowi za podpisanie konwencji antyprzemocowej.

12342628_943082735761722_6137679099839978279_n

Fot. www.facebook.com/Centrum.Praw.Kobiet

Bronisław Komorowski odbierając nagrodę mówił tak: „Jestem przekonany, że zrobiłem to, co do mnie należało (…). Byłoby rzeczą nieprawdopodobną, gdyby prezydent państwa polskiego chciał zakwestionować działanie w wymiarze międzynarodowym wymierzone przeciwko tak haniebnemu zjawisku, jakim jest przemoc wobec kobiet”.

Faktycznie, Bronisław Komorowski został słusznie nagrodzony. Nie wiem tylko, dlaczego akurat taka argumentacja. Były prezydent ma przecież dużo większe zasługi dla kobiet, niźli tylko podpisanie mało znaczącej ustawy.

Spójrzmy na przykład na splądrowaną willę w Klarysewie. Gdyby nie Bronisław Komorowski, to teraz być może jakieś kobiety musiałyby wietrzyć sypialnie, myć podłogi, podlewać kwiatki. Jednym słowem musiałyby tyrać na rzecz kancelarii prezydenta, a zamiast tego będą się mogły zająć czymś przyjemnym. Ręce pełne roboty będą mieli natomiast przedstawiciele płci brzydszej, którzy splądrowaną willę będą teraz musieli remontować.

To oczywiście nie wszystko. Bronisław Komorowski nie dopuścił do ogłoszenia referendum w sprawie sześciolatków. I bardzo dobrze!!! Dla kobiet oczywiście. Przecież gdyby doszło do referendum to sześciolatki zapewne nie poszłyby do szkół i wtedy zapracowane kobiety musiałyby jeszcze po pracy zabawiać dzieci, a tak dzieci mogą się dziś zająć nauką, a kobiety mają czas dla siebie.

Ustawa emerytalna. Prezydent Komorowski nareszcie doprowadził do tego, że kobiety i mężczyźni zostali równo potraktowani. Przez całe lata bowiem kobiety musiały znosić docinki wrednych mężczyzn, że one mogą już sobie po sześćdziesiątce odpoczywać, a mężczyźni muszą jeszcze 5 lat zapieprzać. A gdzie równouprawnienie? Kobiety są przecież niezwykle silne i przebojowe. Mogą pracować nawet do osiemdziesiątki! Ktoś nareszcie to docenił i był to oczywiście Bronisław Komorowski.

I najważniejsze na koniec. Prezydent w ramach akcji „dobry klimat dla rodziny” podpisał ustawę o Karcie Dużej Rodziny. Zagwarantowała ona wiele ciekawych zniżek dla rodzin. Dzięki temu matki co najmniej trójki dzieci będą miały dziesięcioprocentowe zniżki do salonów jubilerskich Kruk. Takie kobiety właśnie tego potrzebowały!!!  PiS chce im dawać 500 PLN na dziecko i potem sprawdzać czy pieniądze faktycznie idą na potrzeby dzieci, a Bronisław Komorowski zadbał o kobiety, o ich potrzeby!

Jolanta Kwaśniewska trafiła więc w sedno. Nagroda Bronisławowi Komorowskiemu należała się jak psu zupa. Dziwi mnie tylko argumentacja, przecież pani Kwaśniewska wydała niedawno książkę, w której poleca emerytom wyjazdy w Alpy. Widać więc jak na dłoni, że z Bronisławem Komorowskim ma wiele wspólnego. No ale Jolancie Kwaśniewskiej możemy wybaczyć tę wpadkę. Najważniejsze, że nagrodzony został najlepszy kandydat.

Komentarze - Facebook

Komentarze
To Top