Informacje

Merkel winna zdrady stanu?

Prokuratura Generalna w Berlinie poinformowała ostatnio, że wpłynęło do niej kilkaset zawiadomień o możliwości popełnienia zdrady stanu przez Angelę Merkel. Chodzi o przyjęcie muzułmańskich imigrantów.

W związku ze zgodą na niekontrolowane przyjmowanie islamskich imigrantów do Republiki Federalnej Niemiec, do berlińskiej prokuratury wpłynęło około 400 zawiadomień o możliwości popełnienia zdrady stanu przez kanclerz Niemiec.

Niemcy składają zawiadomienie w związku z prawdopodobnym naruszeniem niemieckiej konstytucji przez kanclerz Niemiec Angelę Merkel. Tak wysokie niezadowolenie wywołały jej decyzje odnośnie niekontrolowanego przyjęcia setek tysięcy, a może nawet milionów islamskich uchodźców.

To jednak nie jedyny problem Angeli Merkel. W związku z taką, a nie inną polityką jej rządu Horst Seehofer- premier Bawarii – powiedział, że jeśli rząd federalny w Berlinie nie zmieni polityki wobec imigrantów, to on zajmie się tym problemem na własną rękę. Takie zachowanie może oznaczać duże problemy kanclerz Niemiec oraz trzęsienie ziemi w wewnętrznej polityce Niemiec. Seehofer jest przywódcą partii CSU, a Merkel partii  CDU. Dzięki koalicji te dwie partie mają władzę w Niemczech. „Niesubordynacja” premiera Bawarii może oznaczać koniec koalicji i rządu, a więc przedterminowe wybory u naszych zachodnich sąsiadów.

Czy podobne konsekwencje spotkają rząd PO-PSL? Co prawda rząd Ewy Kopacz nie upadnie, bo już to zrobił i nie doprowadzi to do przedterminowych wyborów. Pytaniem jednak pozostaje los byłej pani premier. Niestety póki co nie można udzielić jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie.

Źródło: niewygodne.info.pl

Komentarze - Facebook

Komentarze
To Top