Informacje

Bosak traci stanowisko w Kukiz’15

Krzysztof Bosak z Ruchu Narodowego nie jest już dyrektorem klubu Kukiz’15 – informuje „Rzeczpospolita”. Czy to początek rozłamu w tym klubie? Sam zainteresowany nie komentuje tych informacji.

Kukiz '15

Kukiz ’15

Jak informuje „Rz”, sam Krzysztof Bosak potwierdził te doniesienia. Niechętnie jednak komentuje sprawę. Jak sam przyznał, miał on konflikt z doradcami Pawła Kukiza.

Jak podaje portal, chodzi o Dariusza Pitasia i Pawła Kukiza-Szczucińskiego. Mimo, że ta dwójka cały czas pozostaje w cieniu, to maja oni duży wpływ na muzyka. Ten pierwszy ma zastąpić Bosaka. Musi o tym jednak zdecydować klub. Na razie Pitaś dostał pełnomocnictwa do pełnienia obowiązków dyrektora klubu. Dla części członków ugrupowania Kukiz’15 decyzja ta jest bardzo kontrowersyjna. Następca Bosaka miał bowiem w przeszłości problemy z prawem.

To prezydium klubu zadecydowało o cofnięciu Bosakowi pełnomocnictw finansowych. Prezydium to zdominowane jest przez osoby z Małopolski – sprzyjające Pitasiowi. Przeciwnikiem Bosaka jest także Marek Jakubiak, który jak dotąd spekulowano miał wspierać narodowców.

Główne zarzuty wobec Bosaka to promowanie w większej mierze członków RN, niż Kukiza. Ponadto pracownicy Kancelarii Sejmu mieli skarżyć się na ciężką współpracę z Bosakiem. – informuje „Rzeczpospolita”

Sam Bosak zaznacza, że do niedawna działał bez pełnomocnictw, które otrzymał dopiero w poniedziałek. Jak się okazało nie cieszył się nimi długo, gdyż już w czwartek zostały mu odebrane.

Źródło: rp.pl

Komentarze - Facebook

Komentarze
To Top