Opinie, Analizy i Wywiady

Jurek: Zacznijmy po prostu działać

Fot. Facebook.com/prawicarzeczypospolitej

Polska nie powinna czekać na wytyczne z Brukseli, ale podjąć własną politykę pomocy uchodźców opartą o współpracę z chrześcijańskimi organizacjami charytatywnymi – uważa poseł Parlamentu Europejskiego, lider Prawicy Rzeczypospolitej, Marek Jurek. Przypomina, że apeluje o to do rządu od 4 miesięcy.

Były Marszałek Sejmu gościł dziś w Programie 1 Polskiego Radia.Marek Jurek uważa, że nie można łączyć apelu papieża Franciszka o pomoc dla uchodźców z polityką władz UE zmierzającą do otworzenia się na imigrację ekonomiczną. Marek Jurek podkreślił, że polityka obecnych władz UE polegająca na mechanistycznym rozdzieleniu imigrantów – w praktyce głównie ekonomicznych – powinna zostać przez Polskę odrzucona. Kraj, z którego młodzi wyjeżdżają nie jest w stanie przyjać imigrantów ekonomicznych, do czego prowadziłoby przyjęcie żądań UE. Lider Prawicy Rzeczypospolitej powiedział, że rząd zamiast czekać na wytyczne z Brukseli powinien zacząć wreszcie działać i podjąć własną, narodową politykę pomocy uchodźcom.

Marek Jurek zauważył też, że polskie parafie już pomagają uchodźcom, nie oglądając sie na media, czy UE. Jako przykład podał swoje osiedle, gdzie przyjęto jedną rodzinę. Wpisuje się to zresztą w ostatnie słowa Ojca Świętego.

Komentarze - Facebook

Komentarze
To Top