Opinie, Analizy i Wywiady

Jurek o solidarności w UE: Nikt nam nie robi łaski

Fot. Prawica Rzeczypospolitej

Eksport z Niemiec, Francji, Wielkiej Brytanii do państw Europy środkowej po naszym przystąpieniu do Unii Europejskiej wzrósł sześciokrotnie. Także nasi konsumenci utrzymują poziom życia i miejsca pracy tysięcy ludzi w krajach Europy zachodniej. I na prawdę nikt nam nie robi łaski. Unia to znaczy jedność i najwyższa pora, żebyśmy zaczęli myśleć o tym, że my jesteśmy w Unii z tamtymi państwami. Natomiast nie jedność z obłędną polityką – uważa Marek Jurek, prezes Prawicy Rzeczypospolitej, poseł Parlamentu Europejskiego.

Zdaniem Marka Jurka Polska powinna odrzucić narzucaną przez władze UE politykę multikulturalizmu. Zwrócił też uwagę, że otwarcie się UE na imigrację to de facto usprawiedliwianie nielegalnego przemytu ludzi, na którym czerpią zyski mafie i ISIS, a który pochłonął życie wielu ludzi.

Marek Jurek uważa, że Polska powinna prowadzić w tej sprawie własną politykę, przyjmować przede wszystkim chrześcijan z Syrii, ale nie tylko, bo np. również jazydów, którzy „nie mają się gdzie podziać”.

Lider Prawicy Rzeczypospolitej mówił o tym wczoraj w programie „INFORozmowa” w TVP INFO.

Komentarze - Facebook

Komentarze
To Top