Opinie, Analizy i Wywiady

Jurek: Rasizm sprzeczny z etyką katolicką

Fot. Facebook.com/prawicarzeczypospolitej

Uprzedzenia rasowe to jest coś, czemu się trzeba zdecydowanie przeciwstawić, na każdym kroku i w Polsce nie może być czegoś takiego – powiedział Marek Jurek w „Rozmowach Niedokończonych”. Jednocześnie podkreślił, że są one sprzeczne z etyką katolicką. Odniósł się w ten sposób do zarzutów, że przeciwnicy nielegalnej imigracji islamskiej są rasistami.  – My mówimy o czymś zupełnie innym – o islamie – zwrócił uwagę. – Islam chce tworzyć nową cywilizację, stoi w opozycji do świata zewnętrznego i na tym polega problem – powiedział.

W tej chwili problem polega na tym, że 20% zagranicznych ochotników w siłach ISIS to są muzułmanie pochodzący z Europy, a wśród nich ludzie wychowani w rodzinach niemieckich, czy niestety nawet polskich – powiedział prezes Prawicy Rzeczypospolitej na antenie Radia Maryja. Podkreślił, że chodzi o ludzi, „którzy przeszli na salaficki islam”.

Jak powiedział poseł Parlamentu Europejskiego, islam „definiuje się poprzez odróżnienie domu wiary od domu wojny”. – Tam, gdzie się kończy wiara, zaczyna się wojna – stwierdził, opisując doktrynę islamską. – Islam chce tworzyć nową cywilizację, stoi w opozycji do świata zewnętrznego i na tym polega problem – podkreślił. Zaznaczył jednak, że nie są problemem pojedyncze rodziny muzułmańskie. Przypomniał m.in. o obecnych od XIV wieku na ziemiach polskich Tatarach. – Ktokolwiek żyje pod władzą Rzeczypospolitej, musi być traktowany życzliwie – podkreślił. – Problem polega na tym, że kiedy tych ludzi będą miliony, ich głosy również w przyszłych wyborach będą rozstrzygające. I to niekoniecznie musi być rewolucja społeczna, której wielu się spodziewa. To może być proces polityczny, który całkowicie zmieni społeczeństwa – powiedział.

Prawica Rzeczypospolitej od wielu miesięcy bezskutecznie apeluje do rządu, aby zamiast oglądać się na wytyczne z Brukseli podjął – we współpracy z organizacjami charytatywnymi – suwerenną politykę pomocy uchodźcom – przede wszystkim chrześcijanom i jazydom z Syrii, gdyż oni boją się przyjechać na zachód Europy w obawie przed prześladowaniami ze strony muzułmanów.

Komentarze - Facebook

Komentarze
To Top