Informacje

Kukiz popiera PiS w sprawie referendum

Paweł Kukiz zwrócił się z prośbą do prezydenta Andrzeja Dudy o dopisanie pytań do wrześniowego referendum. Dodatkowe pytania zaproponowało już Prawo i Sprawiedliwość.

Kukiz

Fot. Facebook

6 września ma odbyć się referendum, zaproponowane przez byłego prezydenta Bronisława Komorowskiego. Ma dotyczyć ono trzech kwestii: finansowania partii politycznych z budżetu państwa, wprowadzenia okręgów jednomandatowych oraz zmiany systemu podatkowego na korzyść płatników. Kandydatka PiS na urząd premiera Beata Szydło wniosła o dopisanie trzech kolejnych pytań, które stanowią kwestie sporne w naszym kraju. Chodzi tu o: prywatyzację lasów państwowych, obniżenie wieku szkolnego dzieci i wieku emerytalnego.

Paweł Kukiz postanowił poprzeć PiS i również wystosował prośbę do prezydenta Andrzeja Dudy. Muzyk uważa, że obywatele mają prawo do wypowiadania się w sprawach ważnych dla prawidłowego funkcjonowania państwa i dotyczących ich samych. Zaznaczył także, że byłby bardzo pozytywnie zaskoczony, gdyby prezydent przychylił się do jego prośby.

Andrzej Duda zapoznał się już z prośbą PiS-u, jednak nie może obiecać, że referendum zostanie poszerzone o dodatkowe pytania. Wszystko będzie zależeć od opinii prawników na ten temat.

Źródło: pl.blastingnews.com

Komentarze - Facebook

Komentarze
To Top