Opinie, Analizy i Wywiady

Szydło szkolona przez Departament Stanu USA

Beata Szydło jest absolwentką organizowanych przez Departament Stanu USA szkoleń „The International Visitor Leadership”. Mogą w nich wziąć udział wyłącznie osoby, które według Amerykanów mają szansę w przyszłości zostać liderami w dziedzinach polityki, mediów czy biznesu.

Fot. Don Mateo/Koliber

Fot. Don Mateo/Koliber

Szydło w szkoleniu wzięła udział w 2004 roku. Sprawa dotąd nie budziła większego zainteresowania, mimo umieszczenia tej informacji na oficjalnej stronie polityk PiS, jednak ostatnio spotkała się z uszczypliwym komentarzem m.in. Stanisława Michalkiewicza. Publicysta stwierdził, że kandydatka PiS na premiera została do tej funkcji wytypowana nie przez Jarosława Kaczyńskiego – który miał nie mieć nie do powiedzenia – ale przez USA.

Wśród osób, które podobnie jak Szydło wzięli udział w tym szkoleniu jest ustępujący prezydent Bronisław Komorowski oraz były prezydent Aleksander Kwaśniewski a także byli premierzy – Donald Tusk, Hanna Suchocka, Kazimierz Marcinkiewicz i Mieczysław Rakowski.

Niemal bez echa przeszło natomiast to, że w najbliższym otoczeniu ówczesnego kandydata na prezydenta Pawła Kukiza byli absolwenci Polsko-Amerykańskiej Szkoły Liderów. Zdaniem niektórych komentatorów pojawili się oni akurat na chwilę przed tym, kiedy zaczął on znacznie zyskiwać w sondażach.

Komentarze - Facebook

To Top