Opinie, Analizy i Wywiady

Marek Jurek o dezinformacji TVP

– Misją telewizji publicznej jest budowanie standardów. I budują standardy, tylko nie wiadomo czy informacji, czy dezinformacji? – stwierdza europoseł Marek Jurek, prezes Prawicy Rzeczypospolitej. To jego komentarz do wczorajszego materiału „Wiadomości” TVP, w którym jego słowa zostały przeinaczone.

Lider Prawicy Rzeczypospolitej pojawił się w programie „Dziś Wieczorem” we wtorek, gdzie m.in. krytykował alians SLD ze środowiskiem Janusza Palikota. Jakie było zdziwienie posła, gdy następnego dnia w „Wiadomościach” usłyszał te swoje słowa jako dowód na skłonność środowiska Zjednoczonej Prawicy do koalicji z SLD, mimo iż niczego takiego nie stwierdził.

– Wczoraj u Beaty Tadli w TVP Info krytykowałem koalicję SLD z Palikotem. Mówiłem, że rozumiem przywództwo Millera, z którym całe życie walczyłem (ale który jest politykiem, który nabrał formatu państwowego), ale nie rozumiem ich współpracy z Palikotem, zwykłym ekstremistą, z którym nikt nie powinien porozumień zawierać – relacjonuje były marszałek sejmu.

Co najciekawsze, zarówno prowadzącą wtorkowe „Dziś Wieczorem”, jak i redaktorem wczorajszych „Wiadomości” była pani Beata Tadla. Nie można więc stwierdzić, że być może nie słyszała całego występu Marka Jurka i przez to źle zinterpretowała jego słowa, czy wyrwała je z kontekstu. Jeżeli można mówić o niewłaściwej interpretacji, czy wyrwaniu z kontekstu to tylko jako o celowym działaniu.

Strach się bać, jaki materiał ukaże się po kolejnej wizycie Marka Jurka w TVP…

Komentarze - Facebook

To Top