Informacje

Będzie dziękczynna Msza Św. za Komorowskiego. Archidiecezja się odcina

6 sierpnia o godz. 18.00 w warszawskim kościele wizytek na Krakowskim Przedmieściu zostanie odprawiona „uroczysta koncelebra w intencji Bronisława Komorowskiego i jego Małżonki, sprawowana w podziękowaniu za jego służbę narodowi i o Boże Błogosławieństwo na przyszłość dla całej prezydenckiej rodziny”. Wywołało to już wiele kontrowersji.

Fot. Laurine Depta

Fot. Laurine Depta

To jest sygnał do ludzi: można łamać prawo moralne i jednocześnie być dobrym katolikiem i otrzymać za to błogosławieństwo Kościoła. To jest obraz pewnej schizofrenii. Mamy przecież jasne stanowisko Episkopatu wobec In vitro i polityków, którzy przyłożyli do rękę do tej haniebnej ustawy. Z drugiej strony jest to Msza św. dziękczynna za podpisanie ustawy in vitro przez prezydenta? Nie jestem w stanie tego zrozumieć – stwierdza Mariusz Dzierżawski z Fundacji Pro – Prawo do życia.

Od inicjatywy odcina się Archidiecezja Warszawska. – Archidiecezja Warszawska nie jest inicjatorem Mszy św. w intencji ustępującego prezydenta Komorowskiego. Msza została zamówiona w jednym z warszawskich kościołów przez grupę wiernych. Nieprawdą jest informacja, że będzie jej przewodniczył kard. Kazimierz Nycz – można przeczytać w oświadczeniu opublikowanym przez jej rzecznika, ks. Przemysława Śliwińskiego. – Mszę św., którą 6 sierpnia współorganizuje Archidiecezja Warszawska, razem z nowo powstającą Kancelarią Prezydenta, jest Msza inaugurująca prezydenturę prezydenta elekta Andrzeja Dudy – czytamy dalej.

Źródło: niezalezna.pl, archidiecezja.warszawa.pl

Komentarze - Facebook

To Top