Informacje

Apelują do prezydenta w sprawie dzieci poczętych in vitro

Zdjęcie rodziców oczekujących na dziecko

Instytut Ordo Caritatis wystosował do ustępującego prezydenta Bronisława Komorowskiego apel o niepodpisywanie ustawy mylnie nazywanej „o leczeniu niepłodności”, zakładającej selekcję dzieci poczętych in vitro. – Apelujemy do Pana Prezydenta o moralną solidarność z życiem każdego dziecka poczętego pozaustrojowo – zwracają się do prezydenta autorzy apelu.

Zdjęcie rodziców oczekujących na dziecko

Fot. Pixabay

Instytut przypomina, że dziecku poczętemu pozaustrojowo w świetle obowiązującej legislacji przysługują prawa, które przez nową ustawę są łamane. – Zdecydowanie sprzeciwiamy się negacji ich ludzkiej godności i ich dyskryminacji przejawiającej się szczególnie przez odmawianie im praw zawartych w polskich przepisach dotyczących ochrony życia dzieci poczętych. Żaden z przepisów polskiego prawa nie zezwala na zniszczenie życia dziecka w fazie zarodkowej dlatego, że zostało poczęte jako „nadliczbowe” – stwierdzają przedstawiciele Instytutu.

– Faktem jest, że Sejm RP w uchwale z 21 lipca 2006 roku wyraźnie, ogromną, ponad 83-procentową większością głosów, stwierdził, „niszczenie ludzkich embrionów (…) narusza art. 157a Kodeksu karnego, przewidujący prawnokarną ochronę zdrowia dziecka poczętego”. Za uchwałą tą głosowała (tak jak większość posłów Platformy Obywatelskiej) również obecna premier Ewa Kopacz – przypominają.

Pod apelem do prezydenta Komorowskiego każdy z nas może podpisać się tutaj.

Komentarze - Facebook

Komentarze
To Top