Informacje

Ks. prof. Bortkiewicz: Akceptujesz in vitro? Więc nie jesteś katolikiem!

in vitro
Fot. Wikimedia Commons

Katolik, który odrzuca rozum dany od Boga i nie przyjmuje słów Urzędu Nauczycielskiego, tylko uważa, że jest katolikiem – uważa ks. prof. Paweł Bortkiewicz wykładowca w WSKSiM w Toruniu.

Obserwując polską „elitę” polityczną widać, że wyznacznikiem nauki Kościoła w życiu tych ludzi jest dyscyplina partyjna, a nie wyznanie wiary. Widać to w ostatnich decyzjach politycznych. Poza jednostkowymi przypadkami zdecydowała dyscyplina partyjna w przypadku np. głosowania na temat konwencji o przemocy wobec instytucji małżeństwa (bo tak bym nazywał ten manifest ideologiczny). Nie pokładał bym prostej nadziei w zmianie postaw obecnej elity rządzącej. Raczej widzę mocną nadzieję w zmianie tej „elity”. Apel Episkopatu jest w równym stopniu obowiązujący polityków, co i wyborców. – powiedział ks. prof. Bortkiewicz o rządzących.

Sednem procedury in vitro jest re-produkcja nowego życia. Tak pierwotnie określano ten zabieg, a mimo znaczącego zakłamania terminologicznego („metoda leczenia niepłodności”), in vitro pozostaje reprodukcją. To znaczy, że człowiek jest w tej procedurze traktowany jako przedmiot. – uważa ksiądz profesor.

Fakt, że te wydarzenia – ratyfikacja konwencji, wprowadzanie ustawy reprodukcyjnej dokonują się w czasie ogłoszenia przez Sejm RP Roku św. Jana Pawła II jest zuchwałym cynizmem rządzących. Ale jestem przekonany, że za to zuchwalstwo i za ten cynizm trzeba będzie odpowiedzieć. My natomiast, którzy nosimy w sobie zaszczytną tożsamość Pokolenia JPII musimy faktycznie przeżywać ten rok i każdy kolejny jako wielkie zobowiązanie do wierności nauczaniu św. Jana Pawła II. – ocenił ks. prof. Bortkiewicz odnosząc się do ratyfikacji konwencji przeciw przemocy wobec kobiet i ogłoszeniem roku 2015 rokiem św. Jana Pawła II.

Źródło: fronda.pl

Komentarze - Facebook

Komentarze
To Top