Informacje

Nienawistny kalendarz Poczty Polskiej

Żyd z monetą - obrazy sprzedawane na targu

Polska to kraj antysemitów i nawet jeśli nikt u nas Żydów nie bije to i tak ktoś ich bije, tyle że mentalnie. Kalendarz z Żydami i monetą „na szczęście” to właśnie  przykład mentalnego bicia, antysemityzmu i mowy nienawiści, przynajmniej według Gazety Wyborczej.

Żyd z monetą - obrazy sprzedawane na targu

Żyd z monetą – obrazy sprzedawane na targu.
Foto: Wikimedia Commons

Wyprodukowany przez prywatną firmę i dystrybuowany przez Pocztę Polską w Poznaniu kalendarz zwrócił uwagę redaktorów z ul. Czerskiej. Na łamach „Wyborczej” wypowiedziała się Alicja Kobus, szef poznańskiej filii Związku Gmin Wyznaniowych Żydowskich, która stwierdziła, że kalendarz to przedwojenne antysemickie klisze, które wykorzystywane były do nagonki na Żydów. Jednocześnie Pani Kobus apeluje do wszystkich, żeby takiego kalendarza nie kupować, bo może tylko zaszkodzić stosunkom polsko-żydowskim. Do krucjaty dołączyła również Pani Małgorzata Fuszara, pełnomocnik rządu ds. równego traktowania, która powiedziała gazecie, że kalendarz propaguje negatywny stereotyp Żyda jako osoby bogatej i chciwej, a przez to przyczynia się do dyskryminacji mniejszości narodowej.

Gazeta Wyborcza z uporem i fantazją próbuje udowodnić, że Polska to kraj antysemitów. Jestem ciekawy w jaki sposób redakcja  przy pomocy Pani Magdaleny Fuszary udowodni, że nienawistny kalendarz jednak wpłynął na pogorszenie się stosunków polsko–żydowskich i Poczta Polska będzie musiała przez to zapłacić odszkodowanie urażonym przedstawicielom gminy żydowskiej.  Czekamy na fantazje Gazety Wyborczej.

Komentarze - Facebook

Komentarze
To Top