Opinie, Analizy i Wywiady

Epidemia amnezji w polskiej polityce! Kopacz kolejną ofiarą

Fot. Flickr

Po prezydencie Bronisławie Komorowskim (więcej tutaj), także premier Ewę Kopacz dopadła amnezja. Zapytana na ostatniej konferencji prasowej o szczegóły swojej działalności w ZSL odpowiedziała dziennikarzom, że nie jest w stanie sobie ich przypomnieć.

Premier zapytana o to, dlaczego z ZSL odeszła do Unii Wolności odpowiedziała… „To dla mnie też było zaskoczenie”. No i jak to skomentować… chyba tylko: sorry, taką mamy panią premier.

Ewa Kopacz stwierdziła, że więcej będzie mogła powiedzieć dziennikarzowi na kolejnej konferencji prasowej, ponieważ nie jest w stanie przypomnieć sobie tych szczegółów. Jednak dziennikarze nie dali za wygraną i padło kolejne pytanie o działalność w ZSL. Na nie już pani premier w ogóle nie odpowiedziała, a prowadząca konferencje szybko poprosiła o kolejne, nie dając dojść do głosu chcącemu coś się dowiedzieć na ten temat dziennikarzowi. Widocznie wg wykładni rządowej wolność mediów polega na tym, że media mogą pytać, a już nie na tym, że mogą pytać o co chcą.

W związku z tym, że to nie pierwszy przypadek amnezji wśród polskich polityków w ostatnim czasie, apeluję do rządu o przygotowanie raportu o stanie zdrowia przedstawicieli najwyższych organów państwa. Prośbę swoją motywuję troską o nasz kraj.

Komentarze - Facebook

Komentarze
To Top