Informacje

Juncker wspierał wielkie koncerny? W czwartek głosowanie nad wotum nieufności!

Fot. Wikimedia Commons

W czwartek w Parlamencie Europejskim odbędzie się głosowanie nad wotum nieufności dla Komisji Europejskiej. To wszystko z powodu afery podatkowej w Luksemburgu z czasów, kiedy premierem tego kraju był obecny szef KE Jean-Claude Juncker.

Międzynarodowe śledztwo dziennikarskie wykazało, że za jego rządów ponad 300 międzynarodowych koncernów podpisało umowy z władzami i płaciło bardzo niskie podatki. Podczas gdy koncerny osiągały zyski, unijne kraje traciły miliardy.

Juncker odbija jednak piłeczkę – Tego typu praktyki istnieją w 22 państwach Unii Europejskiej, to nie jest specyfika luksemburska – podkreślił w swojej niedawnej wypowiedzi. – Wyjściem z sytuacji – jak podkreślał szef Komisji – jest większa harmonizacja unijnych przepisów w tej dziedzinie.

Zapewne, mimo wszystko, wotum nieufności dla Komisji Europejskiej nie zostanie przegłosowane. Wskazuje na to europarlamentarna arytmetyka. Murem za Junckerem staną chadecy, stanowiący największą frakcję w Parlamencie Europejskim. Przeciwko wotum będą prawdopodobnie również socjaliści i liberałowie. Da to liczbę posłów wystarczającą do odrzucenia wniosku.

Źródło: forsal.pl

Komentarze - Facebook

Komentarze
To Top