Informacje

Bałagan w Zarządzie Dróg i Mostów w Lublinie

Fot. Pixabay

Miliony złotych – odpłatności dla firm budujących drogi – były wysyłane na niewłaściwe numery kont, informuje rmf24.pl. „Niektóre firmy otrzymywały za dużo pieniędzy, inne wcale” – podaje portal.

Jednym słowem – bałagan – mów Anna Moro, szefowa wydziału audytu Urzędu Miasta. Ten bałagan był w obiegu dokumentów, przede wszystkim. I w związku z tym w przepływach środków finansowych, natomiast nie stwierdzono przestępstwa i to jest właściwie najważniejsza rzecz – dodaje.

Pieniądze za wykonanie robót kilkadziesiąt razy zostały przelane na niewłaściwe konta. W rezultacie jedne firmy otrzymały za dużo, inne nie dostały nic, mimo iż powinny. Jednym z przykładów jest przelanie firmie całej odpłatności za prace, mimo iż w umowie było wyraźnie zapisane, że część ma być wysłana na konto podwykonawców. Zdarzały się też przypadki przesyłania pieniędzy na inne numery kont niż te, które były na fakturach. Na szczęście nienależnie przelane firmom środki finansowe udało się odzyskać. Wicedyrektor zarządu, i jednocześnie główny księgowy stracił pracę.

Źródło: rmf24.pl

Komentarze - Facebook

Komentarze
To Top